Az előző videómban elmeséltem a saját küzdelmeimet a fogyás és a táplálkozás terén. Az én történetemből is láthattad, milyen káros hatásai lehetnek a fogyókúrázásnak a testi és lelki egészségre egyaránt. Ezzel a cikkel azoknak szeretnék segíteni, akik hasonló cipőben járnak, de talán még nem tudnak róla, vagy eddig nem gondoltak arra, hogy esetleg problémát okozhat a fogyókúrázó életmódjuk.

A következő 10 pontban összefoglalom a krónikus fogyókúrázás tüneteit.
Számold össze, rád hány viselkedési forma igaz!

  1. Újabb és újabb diétákat próbálsz ki a fogyás érdekében, de egyiket sem tudod hosszabb ideig fenntartani.
  2. A fogyókúrák után rendre túleszed magad az addig tiltott ételekből. Ezt követően bűntudatot érzel, és általában vissza is hízod a leadott kilókat, vagy esetenként még többet is.
  3. Előfordul, hogy a túlevések után böjtölni kezdesz vagy esetleg hosszú edzést végzel, hogy megelőzd a túlevés miatti hízást.
  4. A gondolataid szinte állandóan a testsúlyod és a táplálkozásod körül forognak. Számolod a kalóriákat és/vagy a szénhidrátokat, és mindennap ráállsz a mérlegre – legalább egyszer…
  5. Amikor épp nem fogyókúrázol, egy újabb könyvet/cikket olvasol, vagy videót nézel a témában. Kutatsz a következő tuti módszer után, amivel végre elérheted a fogyási célodat, és végre jobbá teheted az életedet – legalábbis ebben reménykedsz…
  6. Elsősorban az alapján döntöd el, mit és mennyit egyél, hogy hány kalória vagy szénhidrát van az adott ételben.
  7. Elsősorban azért edzel, hogy kalóriákat égess, és fogyj tőle.
  8. Ha nem edzel, úgy érzed, nem érdemled meg az evést, ha mégis eszel, bűntudatod lesz.
  9. Kerülöd azokat a társasági eseményeket, ahol az evés van a középpontban. Pl. családi ünnepek, grillpartik, nyaralás.
  10. Gyakran próbálod elnyomni az éhségedet. Ennek érdekében napi több csésze kávét vagy cukormentes üdítőt, esetleg energiaitalt iszol.

 

Minél több jellemző igaz rád a fenti listából, annál nagyobb a baj. Véleményem szerint a krónikus fogyókúrázás evészavarnak tekinthető, amivel foglalkozni kellene! A következő videómban ehhez fogok majd segítséget adni…